Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

Kedysi som videl v televíznych správach v 70-ych rokoch súdruha Biľaka ako obhrýza zrno a odborne pokyvoval hlavou, že je to dobré a žatva sa môže začať (pre neskôr narodených - Vasil Biľak je ten v okuliaroch, čo tak so záujmom prezerá plné klasy).Neviem, čo tým chcela  politická "špička" dokázať, možno to, že im záleží na plnom tanieri pre pospolitý ľud. 


Doba sa zmenila. Politici už nejazdia 613-kami a na polia nechodia v oblekoch. Najčastejšie v košeliach a vyhrnutých rukávoch, aby ukázali aké majú pochopenie pre ťažké dorábanie chlebíka.


Aj náš starosta pán Pilinský nezostal novej tradícii nič dlžný a sám sa vybral ešte ako nestarosta pridať pomocnú ruku pri zbere hrozna na jeseň 2010 v Bratislavskej Rači s inými pravými Račanmi.
Samozrejme neprišiel v obleku a viazanke, ale s  pracovným elánom ukázať, ako mu ako pravému Račanovi záleží na udržiavaní vinohradníckych zvyklostí a pracovných činností. Rača je od nepamäti spojená s dorábaním hrozna a bol by v tom čert, aby nám to chcel niekto prekaziť!

Avšak, chcel by som vedieť, pán Pilinský, kde sa to budete fotografovať, v akej vinici po skončení vášho funkčného obdobia?

V tejto? 

6 komentárov:

 1. Len takyto cistokrvny a pravy racania mozu saskovat,akoze oberaju. Totiz normalny vinar neobera do kybla na betoon. A este aj do kyblov od toho betonu z.a.s.r.a.n.y.c.h.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Infantilny clanok, infantilneho autora bez vypovednej hodnoty.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Takato vypovedna hodnota ti bude stacit? Pilinskeho suita zadlzila Racu 40 000 000 korun. Odpustila KDH dlh 23 350 euro. Pridelila nelegalne ziskany byt poslankyninemu svagrovi. Vraj zapocitali si dlh vzajomne Pilinsky s Matusom v sume 2 700 000 korun. Pridelili poslancovi bez vyberoveho konania obchod. Pridelili vinohradnickemu spolku bez vyberoveho konania vinaren MU. Clenmi vinarskeho spolku su dvaja poslanci. Mimoriadne je zvyhodnovana na najomnom v dvoch pripadoch poslankyna. Do akejsi JURAVY islo 32 000 euro,kde su? Este nemas vypovednu hodnotu? Chces viac? Az ti to napisem uverejnis to v tom tvojom demagogickom platku?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Anonymný 17.7.2013 16:43:00

  na článok a autora, ktorý uviedol svoje plné meno, zbabelo spoza bučka anonymity útočí len zbabelec.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Miro, ale však si vždy obhajoval anonymnú diskusiu...
  Toto sú jej nevýhody.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ... neobhajujem anonymnú diskusiu, ale právo na anonymitu v diskusii a jeho zástancom zostávam aj naďalej. k zneužívaniu anonymity sa uchyľujú iba zbabelci a kriváci, slušní ľudia ju používajú len na primeranú osobnú ochranu. vo svete, kde sa pohybuje nezanedbateľný počet podliakov, je to celkom rozumná stratégia :).

  OdpovedaťOdstrániť