Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

Zdá sa, že sa začína zvolebnievať a ambiciózni ašpiranti na poslanecký plat 300€ sú schopní nasľubovať čokoľvek, čo sa nedá splniť ani za 2 volebné obdobia.
Niet nad dobre organizované predvolebné stretnutia, ľudia dostanú pekný balónik, niektorí aj kochlíček s kvetinkou a na dobrú náladu aj frťana. Veď nech je život veselší. Vypočujeme si (po koľký krát), že "ak zvolíte občania práve mňa, uvidíte, ako to tu bude vyzerať! ". Tribún po krátkom prejave si utrie z čela pot a nežne sa votrie medzi masy sympatizantov. Dobre padne aj potľapkanie po rameni, najlepšie vzájomné, na znak súhlasu a nekonečného priateľstva.


Realita po voľbách: Na úrad sa dovalí delegácia finančných žralokov, po moci bažiacich jedincov s neskrývanými záujmami vyplieniť obecnú pokladnicu a zdehonestovať akceptovateľný stupeň urbanizácie miestnej časti na pologhetto.Je iba pozoruhodné, že občania nechcú, či nevedia načrieť do minulosti, alebo do práve prebiehajúcich dejov. Napr. pripravovaná výstavba Rača-Dolná Pekná bola v minulom volebnom období schválená našimi zástupcami ako ÚP. Teraz prebiehajú pripomienky k urbanistickej štúdii, ktorá vyzerá asi takto


Okrem aktivít poslanca Michala Drotována neviem o žiadnych iných aktivitách ďalších poslancov o angažovanie sa v uvedenej problematike. Pričom za volebný obvod Krasňany (č. 2) máme odborníka zo stavebníctva, poslanca p. Milana Andráša.

Oboznamuje vôbec niekto ľudí z Krasňan, ktorých sa to najviac dotkne, o uvedenom probléme? Ako prebieha hlasovanie na zastupiteľstve? A chcem sa spýtať poslancov, či im niečo hovorí výhrada svedomia?

Len nevyčnievať z radu!
3 komentárov:

 1. Len dve poznámky - projekt Rača - Dolná Pekná nie je v súlade so súčasným UP - ten tam výstavbu bytoviek neumožňuje - tá urbanistická štúdia má práve za cieľ zmeniť UP.
  O probléme Rača - Dolná Pekná sa snažíme oboznámiť v rámci možnosti, informácia o verejnom prerokovaní je aj v Račianskom výbere - dôležité je, aby ľudia dnes prišli na verejné prerokovanie a aby zasielali svoje pripomienky do 20.3. - a netreba zabúdať, že do 08.03. je možné zasielať pripomienky k projektu Pod vinohradom na Min. ŽP.
  Uvidím, ako to bude dnes vyzerať na verejnom prerokovaní, ale o projekte informuje v Krasňanoch aj Lenka aj pán Andráš (+p. Házy) - žiaľ zatiaľ nie je veľmi výrazná reakcia a záujem ľudí z Krasňan (určite o mnoho menší ako v prípade Komisárok a Račany Rosso) - dúfam, že dnes budem pozitívne prekvapený.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na tuto stranku som narazila nahodou. Som z Krasnan, samozrejme som zhrozena z toho, co sa tu za developerske projekty pripravuju.

  Ludia ani nevedia, co sa na nich chysta, je tu velky problem v tom, ze sa k informaciam nemozno dostat. Treba medializovat a oslovovat obcanov napr. pri obchodnych retazcoch, prostrednictvom schranok, vylepovat peticne harky v bytovkach.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. k informáciám sa dostať možno, problém je „len“ v tom, že sa tak obvykle deje nenápadne (kto chodí denne pozerať na úradnú tabuľu? kto vie, že taká tabuľa vôbec existuje?) a na poslednú chvíľu. toto považujem za zásadné zlyhanie vedenia MČ, osobitne starostu: čo bráni tomu, aby obyvatelia Rače, Krasňan a Východného dostávali informácie s časovým predstihom cez Račiansky výber? ten je doručovaný do všetkých domácností v MČ a číta ho dosť ľudí na to, aby sa dôležité informácie dostali k ich adresátom. koniec-koncov, toto by mala byť primárna úloha mesačníka plateného z peňazí obyvateľov MČ.

  OdpovedaťOdstrániť