Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

Tak nám pyroman opäť zakúril. V Bratislavskej Rači už asi 4 roky niekto podpaľuje tie vinice, ktoré sú zanedbané, plné suchej trávy. 

Až do 24. júna 2017 sme tu mali najväčší požiar viníc 23.7.2015 (cca okolo 15. hodiny).


toto je z toho dátumu:Predstavu o rozsahu požiaru z júla 2015 si môžete urobiť podľa panorámy zhoreniska
Požiar z 24. júna 2017 zasiahol niekoľkonásobne väčšiu plochu. Severný okraj dosiahol takmer k lesu a práve tam pomocou vrtuľníka zhadzovali hektolitre vody naberané z neďalekých nádrží (Zlaté Piesky).

Východná časť zhoreniska dosiahla oblasť tesne nad zdrojom pitnej vody. V tejto časti boli ohrozené obydlia.

Vo viniciach boli desiatky hasičov a asi 7 alebo 8 požiarnických cisterien. Špecialisti napokon vyhodnotili, že hrozí požiar lesného porastu a nasadili vrtuľník/y MV.


Celá akcia si vyžiadala plné nasadenie členov protipožiarneho zboru. 


Na fórach sociálnej siete prebieha búrlivá výmena názorov. Už som čítal, že vraj sa jedná o mimoriadnu fyzikálnu udalosť, keď dno odhodenej fľaše pôsobí ako lupa a vznieti sa suchá tráva. No takto, vážení, s týmto kŕmte kone, tie majú veľké hlavy a im sa také koniny môžu rozprávať.


Toto je dielo duševného mrzáka. Teraz už iba identifikovať jeho pohnútky a protispoločenské konanie. Patrí do ústavu duševných mrzákov, ale nech psychológ vyhodnotí, či vie odhadnúť nebezpečenstvo svojho konania. 

                                       Okrem spáleniska....


 ... smradu, popolčeku na lodžiách, spôsobil duševný mrzák aj traumu faune


(foto Viktor Szabo, vďaka za povolenie publikovať)Vinice, či už obrábané alebo neobrábané, sú posledné roky plné drobnej a vyššej zvery. Srnky možno vidieť aj v okrajových častiach sídlisk.Pevne verím, že si to duševný mrzák, čo podpálil vinice v Rači 24. júna prečíta, pretože toto už nie sú srandičky.


0 komentárov:

Zverejnenie komentára